Variklio remontas

motoro remontas 3

Variklis – viena iš pagrindinių automobilio dalių, jo širdis. Nors šiek tiek pradėjus jam „negaluoti“, iš karto tai pajaučiama vairuojant. Iš rikiuotės išeinant vos vienai vienintelei variklio detalei, sutrikimai pasijunta visame mechanizme.

Dyzeliams varikliams būdingiausi gedimai: kaitinimo žvakių darbo ar maitinimo sistemos sutrikimai, dėl susidėvėjusių cilindrų ir stūmoklių grupės detalių per maža kompresija ir kt. Į serviso meistrus benzininių variklių savininkai dažniausiai kreipiasi dėl automobilio maitinimo bei užvedimo sistemų sutrikimų. Kartais vairuotojai tiesiog skundžiasi dėl intensyvaus burbuliavimo bakelyje arba netinkamo pečiuko darbo (mažai arba apskritai nebešildo), jei prireikia sureguliuoti vožtuvų, atlikti grandinės, paskirstymo dirželio, variklio pagalvių ar vandens siurblio keitimus. Sunkiausia variklio remontą atliekančių auto mechanikų veikla bei daugiausia vairuotojui kainuojantis „malonumas“ – kapitalinis variklio remontas

Kokie ženklai praneša, jog variklį jau būtina parodyti meistrui? Jei tai yra automobilis su dyzeliniu varikliu, jo gedimo požymiai: gausūs dūmai iš išmetimo vamzdžio, sunkiai užsiveda variklis, iš jo girdisi neįprasti garsai, greitai gesta, trūkčioja, dirba netolygiai ar net visiškai neužsikuria. Tokį nesklandų variklio darbą meistrai patikrins profesionalia diagnostikos sistema ir nustatys konkretų gedimą, įvardins jo remonto ar detalės keitimo kainą.

Kad kuo ilgesnį laiką neprireiktų nepigiai kainuojančio variklio remonto, būtina jį atitinkamai prižiūrėti. Kiekvienas vairuotojas privalo stebėti, ar jo automobilio variklyje netrūksta tepalų, aušinimo, stabdžių skysčių, ar dar nėra būtinybės keisti šių skysčių bei pagrindinio arba paskirstimo, generatoriaus diržų bei įtempėjų, aušinimo sistemos siurblio. Jei vairuotojas nėra itin rūpestingas ir nepapildo aušinimo skysčio ar tiesiog važinėja su pasenusiu, labai greitai gali pasireikšti variklio galvutės perkaitimas, įtrūkimai, deformacija. Pagrindinis variklio diržas keičiamas pravažiavus maždaug 100000 km. Tokia yra savalaikė automobilio patikra, kurią gali atlikti ir pats automobilio šeimininkas.

Atliekamas variklio remontas Vilniuje yra pilna paslauga į kurią įeina:

  • Alyvos keitimasMotoro remontas
  • Uždegimo žvakių keitimas
  • Variklio galvutės remontas
  • Pagrindinio diržo keitimas
  • Vandens siurblio keitimas
  • Įdėklų keitimas
  • Pilnas variklio kapitalinis remontas ir kt.

Visa automobilio diagnostika bei jo detalių remontas yra profesionalių automechanikų darbas, nes savarankiškai pačiam vairuotojui ne itin ką pavyktų pataisyti. Taigi geriausia, tik išvydus pirmus nesklandumų ženklus, kreiptis į tuos darbuotojus, kurie išmano automobilių vidinę techniką, turi atitinkamos patirties šiame darbe ir jį atlieka kokybiškai.

Rūpinkitės automobilio širdimi – varikliu – ir jis važiuos ilgus metus!